Autor: 021.rs

Novi Sad
17.06.2016.
15:31 > 15:44
Novi Sad je napravio velik pomak u pružanju podrške deci koja se bave prosjačenjem time što je otvoreno svratište, ali ova grupa i dalje nije prepoznata kao ranjiva u društvu.
  • неко

    18.06.2016 20:37
    зашто
    А зашто би ишта ико радио... Ако не раде надлежни има нас који ћемо их подсетити...то нам не могу одузети.
  • saller.ns

    17.06.2016 23:05
    Prvo svu decu sa ulice skloniti u posebne domove gde se mogu školovai i živeti.Nešto kao internati za sirocad 1945.Njihove roditelje uzeti da rade na raznim društveno-korisnim poslovima i tako finansiraju dom i školovanje dece.
  • Marko

    17.06.2016 17:30
    Prihvatiliste zvuci lepo ali nije uopste dovoljno, cak je na neki nacin zatvaranje ociju pred problemom.

    Prvo prosjacenje i mesetarenje mora biti potpuno zabranjeno, eto posla komunalnoj policiji, ne treba decu kaznjavati nego pravo u prihvatiliste minimum tri meseca na prevaspitavanje i edukaciju prema godistu, slicno i sa starijim.

    Drugo, kaznjavati davanje para prosjacima. Da se razumemo ima ljudi u jako teskom polozaju. Odmah im obezbediti neke jednostavne poslove, zelenilo, cistoca, radionice itd. Invalide i bolesne isto u prinudni smestaj dva meseca a posle mogu da biraju.

    Kad se problem vrati u porodicu eto posla za policiju da te oceve pohapsi.

    Time se prekida lanac pravljenja dece radi prosjacenja, kradje, prodaje i prostitucije - kad se zatvori trziste ili teren za tako nesto. A pravljenje dece invalidima, zatvor dozivotna.
    Ima tu posla i za socijalne radnike i za prosvetne radnike.

    Da li ce se ovo desiti u Srbiji, ne! Zasto, jer nas vode hohstapleri i jer smo zaludjeni...
  • Milan

    17.06.2016 16:34
    Zašto bi nadležni radili bilo šta kada će platu svakako dobiti, a ovo bi im bilo cimanje...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna